Contest: RU contest | SM3CER Contest Service | Contesting.com | WA7BNM Contest CalendarZapraszamy

Jeżeli jesteś zainteresowany amatorską łącznością, konstrukcjami, zawodami itp czyli ogólnie mówiąc krótkofalarstwem to zapraszamy do naszego klubu.

Dniem klubowym jest sobota. Spotykamy się w godzinach 1700 - 2000
Nasz adres

Nowosolski Klub Krótkofalowców LOK "SP3KEY"
ul. Al. Wolności 8
(park "Krasnala")
67-100 Nowa Sól
e-mail: SQ3JPD@o2.pl
Dojazd do nas: kliknij aby zobaczyć mapę


Mieścimy się w budynku LOK przy drodze Nowa Sól - Wolsztyn, Poznań.
Sąsiadujemy z parkiem Krasnala więc możesz przyjechać z rodziną.O nas

Nowosolski Radioklub LOK SP3KEY działa od września 1965 r. Czyli już nie długo będziemy obchodzić 50 lat działalności.

Od początku istnienia funkcjonujemy jako radioklub w strukturach Ligi Obrony Kraju, a jako krótkofalowcy jesteśmy zrzeszeni w Polskim Związku Krótkofalowców wypełniając statuty i cele programowe obu organizacji.25 lutego 1995 roku zostaliśmy odznaczeni Odznaką Honorową Polskiego Związku Krótkofalowców w dowód uznania Polskiego Związku Krótkofalowców na polu realizacji zadań statutowych i rozwoju PZK.

12 września 2015 r., na 50-lecie funkcjonowania naszego klubu, zostaliśmy odznaczeni Odznaką Honorową Ligi Obrony Kraju za aktywne wypełnie celów statutowych Ligi Obrony Kraju.

Działamy jako jednostka publiczna kierująca się przepisami prawa i skupiającym w swoich szeregach obywateli dążących do umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej oraz gotowych do jej obrony.

Klub współpracuje z Administracją Zespoloną, Obroną Cywilną oraz z Samorządami lokalnymi. Celem Klubu jest wyrabianie i utrwalanie w społeczeństwie, szczególnie wśród młodzieży, pożądanych zainteresowań, nawyków i umiejętności ważnych z punktu widzenia zdolności obronnej Państwa oraz przydatnych w przygotowaniu społeczeństwa do zapobiegania i ewentualnego zwalczania zagrożeń okresu pokoju, jakimi są stany kryzysowe państwa przez ciągłe doskonalenie umiejętności operatorów radiostacji.

Klub w swym gronie skupia ludzi, którzy interesują się łącznością, konstrukcją urządzeń lub sportem traktując to jak swoje hobby. Chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem i pokazujemy jak nie wyjeżdżając z miasta, kraju, a nawet nie wychodząc z domu nawiązać znajomości lub przyjaźnie z ludźmi z odległych zakątków świata. Chętnie bierzemy udział w przdsięwzięciach lokalnych konfigurując i realizując systemy łączności.

Często bierzemy udział w zawodach krajowych i międzynarodowych. Pod względem osiągnięć nasz Klub uznawany jest za jeden z najlepszych klubów w Polsce i uznanym klubem w środowisku międzynarodowym. Nie sposób wymienić jego wszystkich sukcesów. Wielokrotnie sięgneliśmy po tytuły mistrzowskie indywidualnie i klubowo w zawodach krajowych oraz międzynarodowych. Wybrane trofea można obejżeć poniżej - Wszystkie deski "nasze" są !
Nasi członkowie i przyjaciele organizują lub biorą udział w ekspedycjach krótkofalarskich.

U nas nie ma znaczenia wykształcenie, wyznanie religijne czy opcja polityczna.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą obejrzeć z bliska zdobyte trofea albo przekonać się na czym polega praca z radiostacją.

Wszystkie deski "nasze" są !

Udało Nam się zdobyć kilka "desek" więc dlaczego się nie pochwalić

więcej

Nasi przyjaciele

Oto nasi przyjaciele, którym jesteśmy wdzięczni, że są z nami.

więcejPowrótPOLECAMY
SP EmCom Łączność Kryzysowa PZK
Amatorska Radiokomunikacja Satelitarna
Zawody Zielonogórskie
Nowe emisje cyfrowe
Lokalizacje radiostacji lubuskich
Lubuskie przemienniki