SN0HQ 2002

Drodzy Koledzy!

W sobotę, 13 kwietnia odbyło się spotkanie osób i zespołów związanych z reprezentacyjna stacja SP - SN0HQ oraz naszymi reprezentantami na te zawody do Finlandii.
Nie wszystkim udało się przybyć, ale uzyskaliśmy wcześniej w tych przypadkach niezbędne deklaracje i informacje.

Spotkanie odbyło się w gościnnych progach znanych wszystkim w sportowym światku - Teresy SP3GUA i Jurka SP3GEM.

Przybyli przedstawiciele zespołów z: Kolaczkowa, Nowej Soli, Sulejówka, Machnic, Zgorzelca, Kopyścia i Kraśnika i inni.

W spotkaniu uczestniczyli: SP2BMX, SP2FAX, SP3GEM, SP3GUA, SP3RBR, SP3VT, SP5UAF, SP6AYP, SP6AZT, SP6CDK, SP6CDP, SP6HEQ, SP6IXF, SP6MLU, SP7GIQ, SP7PS, SP8GQU, SP8LBK, SP8NR, SQ9ACH, OK2SAI.

Dyskusja toczyła się we wspanialej atmosferze i w jej wyniku dokonano najważniejszych ustaleń. Udało się to dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu krajowych zespołów kontekstowych. Ustalono ostatecznie lokalizacje, pasma i emisje dla potrzeb przyszłej licencji. Tak wiec ustalono:

   * 1,8 SSB Kopyść (SP7GIQ)
   * 1,8 CW Siedlemin (SP3GEM)
   * 3,5 SSB Rzeszów (SP8BRQ)
   * 3,5 CW Kołaczkowo (SP2FAX)
   * 7 SSB Zgorzelec (SP6RZ)
   * 7 CW Łapy (SP4EEZ)
   * 14 SSB Kołaczkowo (SP2FAX)
   * 14 CW Kopyść (SP7GIQ)
   * 21 SSB Siedlemin (SP3GEM)
   * 21 CW Sierpc (SP5GRM)
   * 28 SSB Machnice (SP6IXF)
   * 28 CW Nowa Sól (SP3KEY)

W nawiasach umieszczone są znaki właścicieli bądź głównych operatorów stacji. Wiadomo jednak, ze koledzy: SP2FAX, SP3RBR, SP7GIQ, SP8NR będą w tym samym czasie startowali w OH a na ich stacjach pracować będą zespoły operatorów z całej Polski.

Nie będę tu szczególnie przypisywał nikogo do QTH bo to może jeszcze się zmieniać ale chce podać te znaki które już "zaklepano" w ogóle.
Oprócz wymienionych wcześniej przy lokalizacjach są to:

SP2FOV, SP2FWC, SP2JKC, SP2UKB, SP3DWQ, SP3HLM, SP3HRN, SP3BLP, SP5UAF, SP6AYP, SP6AZT, SP6CZ, SP6HEQ, SP7PS, SP7VC, SP8FHK, SP8LBK, SP8GWI, SP8GQU, SQ5BPM, DJ0IF.

Ta ostatnia lista nie jest zamknięta. W ubiegłym roku pracowało wiele jeszcze innych osób i bardzo je prosimy o udział również w tym roku. W miarę rozwoju sytuacji będziemy podawać informacje na bieżąco.

Prosimy już teraz o propagowanie łączności z naszymi stacjami HQ, gdyż dają one, w swojej masie sporo punktów.

Równocześnie zwracajmy uwagę na to czy naszej stacji HQ nie wołają słabo słyszalne DX-y, wtedy powinniśmy poczekać. Inna, bardzo istotna sprawa jest wołanie naszych stacji HQ na najwyższych pasmach. Wiadomo, że w ciągu dnia stacje SP wyjdą u nich beznadziejnie gdy tymczasem stacji DXowych będzie masa. By nie tracili punktów starajmy się ich wołać wtedy gdy będą mieli luzy i gdy warunki będą preferować właśnie stacje bliskie. Na 28 będzie to pora nocna.

Na razie tyle informacji i uwag. Teraz szykujmy sprzęt anteny a także szukajmy sponsorów na nagrody i wsparcie tak stacji HQ jak i naszych reprezentantów w Finlandii.

Pozdrawiam serdecznie Tomek SP6AYP

[ na stronę główną ]  [ na początek strony ]

17-04-2002
Strona przygotowana przez SP3DWQ
E-mail: Tomek SP3DWQ