Contest: RU contest | SM3CER Contest Service | Contesting.com | WA7BNM Contest CalendarZawody krótkofalarskie - instrukcja obsługi

Autor: Krzysztof SQ3JPD, data: 19 marca 2014 r.

Naszą publikację adresujemy przede wszystkim do tych krótkofalowców, których zawody fascynują i którzy poszukują contestowych informacji. Autorami artykułów są pasjonaci zawodów krótkofalarskich - osoby, które czynnie w zawodach startują i zechciały na łamach tej skromnej publikacji podzielić się swoim doświadczeniem.


Pomysł spisania contestowych uwag narodził się w gronie Zespołu SN0HQ, zyskując od początku wsparcie SP DX Clubu. Zespół SN0HQ to grupa krótkofalowców powstała dzięki zawodom IARU HF World Championship. Są to zawody, w których istnieje oddzielna klasyfikacja stacji, reprezentujących krajowe organizacje krótkofalarskie stowarzyszone w IARU. W Polsce taką organizacją jest Polski Związek Krótkofalowców. Od wielu lat polscy krótkofalowcy uczestniczą w zawodach IARU, posługując się znakiem SN0HQ. Polski zespół jest jedną z najlepiej zorganizowanych ekip, startujących w zawodach IARU.

Zapraszam do lektury

Zawody krótkofalarskie - praktyczny przewodnik.
dokument PDF 3,6MB

PowrótPOLECAMY