Contest: RU contest | SM3CER Contest Service | Contesting.com | WA7BNM Contest CalendarXXIV Spotkanie Krótkofalowców i Miłośników Radia oraz Eteru w Łagowie Lubuskim

Autor: Mietek SP3CMX, data: 26 maja 2019 r.

Jak co roku, od 24 lat 1-go maja w Łagowie Lubuskim odbyło się już XXIV Spotkanie Krótkofalowców Miłośników Radia i Eteru, zlokalizowane w Rezerwacie Przyrody nad Jeziorem Trześniowskim, którego organizatorem był Ryszard SP3HBF przy współudziale m.in. Lubuskiego Oddziału Terenowego PZK OT-32.


Uczestnicy spotkania w Łagowie na giełdzie, fot. Mietek SP3CMX

Link do filmu na YouTube ze spotkania https://youtu.be/DYaPT6_aBWs


Pogoda dopisała. Punktem kulminacyjnym spotkania była tradycyjna wielka jajecznica, tym razem z 360 jaj i grochówka przygotowana przez Ryszarda oraz koleżanki i kolegów z klubu krótkofalowców SP3PLD w Świebodzinie. Odbyła się giełda krótkofalarska.

Przez spotkanie przewinęło się ok. 350 osób z prawie wszystkich okręgów SP oraz z Niemiec i Anglii.
Z terenu spotkania pracowało wiele radiostacji na falach krótkich i ultrakrótkich, różnymi emisjami analogowymi i cyfrowymi. Odbyło się wiele pokazów technik łączności, prezentacje anten i sprzętu radioamatorskiego.
Mietek SP3CMX przedstawił zainteresowanym działanie Remote Control RCForb na Androidzie, operując zdalnie bardzo dobrze wyposażoną stacją Remote SP w centrum Polski. Zainteresowani mogli też usłyszeć informacje z pierwszej ręki na temat wyprawy na Bouvet Island i przygotowywanych następnych wyprawach.

Jak zwykle ładnie zaprezentował się klub SP3PWL z Wolsztyna i przedstawiciele klubu SP3PLD ze Świebodzina. Było też coś dla miłośników strzelania sportowego.
Można było powędkować i ponadawać z Parku Krajobrazowego SPFF-0059. Do dyspozycji był też przemiennik FM SR3ZJ i Digi APRS SR3NJE w pobliskim Jemiołowie i HotSpoty D-Star i DMR. Takie spotkania są bardzo interesujące i potrzebne, gdyż prowadzą do osobistego, wzajemnego, lepszego poznania się i wymiany doświadczeń.

Ryszard SP3HBF zaprasza wszystkich za rok 1-go maja do Łagowa Lubuskiego, ul. Kolonia 13.

Powrót

POLECAMY
SP EmCom Łączność Kryzysowa PZK
Amatorska Radiokomunikacja Satelitarna
Zawody Zielonogórskie
Nowe emisje cyfrowe
Lokalizacje radiostacji lubuskich
Lubuskie przemienniki