Contest: RU contest | SM3CER Contest Service | Contesting.com | WA7BNM Contest CalendarHam Radio Friedrichshafen 2022

Autor: Krzysztof SQ3JPD, data: 03 czerwca 2021 r.

Niestety z powodu pandemii Covid-19 międzynarodowa wystawa krótkofalarstwa w roku 2021 została odwołana. Zapraszamy na wystawę od 24 do 26 czerwca 2022r.

Międzynarodowa wystawa krótkofalarstwa jest platformą dla entuzjastów radia amatorskiego z całego świata.

Chociaż wiemy, że nazwa HAM RADIO nie ma nic wspólnego z angielskim słowem, które zwykle kojarzymy z szynką, pochodzenie terminu HAM nie jest znane. Według niektórych opowieści jest to skrót oparty na inicjałach trzech osób, które około 1908 roku uruchomiły własną amatorską stację krótkofalarską.


fot. www.hamradio-friedrichshafen.de


Prawie 110 lat później krótkofalarstwo nie straciło nic ze swojej fascynacji. Nawet w czasach Internetu i telefonów komórkowych wiele nowych technologii można połączyć z tym hobby i rzeczywiście trudno wyobrazić sobie bez tej technologii w wielu dziedzinach. Docelowo jest to hobby, które dosłownie łączy ludzi na całym świecie, a w przypadku katastrof może służyć jako skuteczne wsparcie i koordynacja.

HAM RADIO służy jako platforma, na której entuzjaści radia mogą się spotykać i wymieniać informacjami i doświadczeniami. Jako jedna z największych wystaw krótkofalarskich na świecie, obok Hamvention Dayton/Ohio w USA i Ham Fair w Tokio/Japonia, HAM RADIO przyciąga do Friedrichshafen wystawców i gości z ponad 50 krajów z całego świata. Szczególną cechą HAM jest połączenie wystawców komercyjnych, stowarzyszeń na całym świecie i największego w Europie "pchlego" targu radiowego z ponad 300 uczestnikami z 25 krajów.

Naszym głównym partnerem jest DARC (Niemiecki Klub Krótkofalowców). DARC mi. V. reprezentuje interesy radioamatorów w Niemczech, w szczególności wspierając 34 000 ich członków w kontaktach ze stowarzyszeniami, organizacjami, władzami i ministerstwami - także poza granicami kraju.

Powrót

POLECAMY
SP EmCom Łączność Kryzysowa PZK
Amatorska Radiokomunikacja Satelitarna
Zawody Zielonogórskie
Nowe emisje cyfrowe
Lokalizacje radiostacji lubuskich
Lubuskie przemienniki