Contest: RU contest | SM3CER Contest Service | Contesting.com | WA7BNM Contest CalendarPOLSKA WYPRAWA DX-OWA TO2SP

Autor: Włodek SP6EQZ, data: 18 listopada 2017 r.

13 listpada 2017 r. Polska wyprawa dx-owa TO2SP wyruszyła z Wrocławia w swą kolejną podróż. Tym razem naszym celem jest wyspa Saint Barthelemy, zwana w skrócie St Bart położona na Karaibach.


Wyspa Saint Barthelemy


Nasza licencja jest ważna w okresie 16 do 30 listopada, więc będziemy mieć cały dzień na spokojne ustawienie i wypróbowanie anten, o ile upał na to pozwoli. Nie wykluczamy pracy pod znakiem FJ/znak operatora w dniu 15 listopada celem sprawdzenia sprzętu. Już 16 listopada o 00.00 UTC nasze sygnały powinny pojawić się w eterze.


Skład ekipy to Janek - SP3CYY, Jurek - SP3GEM, Włodek - SP6EQZ, Janusz SP6IXF, Krzysiek - SP6JIU oraz Ryszard K1CC.


Licencja nasza ma trochę dziwny prefiks, z uwagi na francuskie przepisy radiokomunikacyjne i nie jest wprost identyfikowana z FJ. Abyśmy byli rozpoznawalni jako FJ należy pobrać aktualny plik, w zależności od używanego programu logującego aby nasz znak był identyfikowany jako FJ. W tym roku bez problemu uzyskaliśmy licencję z naszym tradycyjnym sufiksem SP.


QTH TO2SP


Niełatwo było znaleźć QTH, ponieważ ceny na wyspie są horrendalnie wysokie, zabudowa jest gęsta i przeważnie na zboczach wzgórz bez miejsca na anteny, ponadto wielu właścicieli obiektów nie zgadzało się na instalację anten na ich terenie. Ostatecznie znaleźliśmy doskonałą lokalizację na północnym krańcu wyspy ok. 100 m od morza nad wysokim urwiskiem z szerokim otwarciem na wszystkie ważniejsze kierunki propagacji i obszernym terenem na ustawienie anten.

Podobnie, jak w latach poprzednich, zabieramy ze sobą 4 kompletne stacje ze wzmacniaczami mocy, które zainstalujemy różnych pomieszczeniach i w zależności od propagacji uruchomimy odpowiednią ilość stanowisk.

Bliższe szczegóły na stronie wypraw: http://to2sp.dxing.pl/

Będziemy pracować w pasmach od 160 m do 6 m emisjami CW, SSB i RTTY, 24 godziny na dobę przez 15 dni non stop.

Nasz log będzie codziennie aktualizowany na stronie Club Logu: https://secure.clublog.org/charts/?c=to2sp. Można będzie tam także porównać swoje osiągnięcia z innymi stacjami, jak również znaleźć optymalne godziny do przeprowadzenia QSO z nami na poszczególnych pasmach. Dodatkowo na naszej stronie widoczny będzie semi on line log (odświeżany, co 60 sek.) QSO Director: http://www.qsodirector.com/event/to2sp/. TNX Martin A65DC. Dzięki uprzejmości Jari OH6BG na naszej stronie zamieszczona będzie też bieżąca prognoza propagacyjna VOACAP http:// www.voacap.com/qth.html. Dla stacji SP jest ona korzystna.

Życzymy Wam i sobie dobrej zabawy i uzupełnienia wszystkich brakujących pasm i emisji a my Wam w tym pomożemy, jako że QSOs ze stacjami SP będą, jak zwykle, naszym priorytetem.

A więc do usłyszenia! Włodek SP6EQZ - kierownik wyprawy

Powrót

POLECAMY
SP EmCom Łączność Kryzysowa PZK
Amatorska Radiokomunikacja Satelitarna
Zawody Zielonogórskie
Nowe emisje cyfrowe
Lokalizacje radiostacji lubuskich
Lubuskie przemienniki